De afgelopen week zijn er bij het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) drugspoeders ingeleverd, waarin het zeer gevaarlijke atropine is gevonden. De ketamine- en cocaïnepoeders zijn bij verschillende testlocaties in Noord-Brabant aangeleverd. Ook zijn er begin dit jaar bij het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC) meldingen geweest van serieuze gezondheidsproblemen in Noord-Brabant en Rotterdam-Rijnmond. De oorzaak was vermoedelijk blootstelling aan atropine.

Waar op letten bij atropine?

Een overdosering atropine kun je merken aan de volgende symptomen: rusteloosheid, verwijde pupillen, warme en droge huid, droge mond, wazig zien, koorts, paniek, slechte coördinatie, hartkloppingen, verwardheid, hallucinaties, verminderde bewustzijn (tot bewusteloosheid) en epileptische verschijnselen. De ademhalings- en hartritmestoornissen kunnen in het ergste geval leiden tot de dood.

Wat wordt er gedaan tegen risico’s atropine?

De instellingen voor verslavingszorg Novadic-Kentron en Antes waarschuwen de komende weken gebruikers voor deze levensgevaarlijke situatie door flyers te verspreiden bij uitgaansgelegenheden en te informeren via sociale media. De meldingen zijn vooral in Noord-Brabant en Rotterdam-Rijnmond. Toch kunnen met atropine vervuilde drugs overal in Nederland opduiken. Laat daarom altijd je drugs testen! Zie daarvoor www.drugs-test.nl

Gebruik van drugs is nooit zonder risico. Meer informatie kun je vinden op www.DrugsRedAlert.nl + video over RedAlert

Voor advies bij vermoeden van blootstelling aan atropine bij iemand kun je bellen naar  030-274 8888 en kijken op www.vergiftigingen.info

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *